خوش آمدید میهمان [ ورود | عضویت

تماس بگیرید

کارگاه کاردستی موسسه

  • شهر: تهران
  • استان: تهران
  • شماره تلفن: 88977057-9
  • ارسال شده: ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ۳:۳۵ ب٫ظ
  • انقضاء: این آگهی منقضی شده است
hand_workshop

توضیحات بیشتر

کارگاه آموزش کاردستی

کاردستی یکی از بهترین موارد آموزش خلاقیت وایجاد تفکرنواست .زمانی که یک کاردستی توسط کودک ساخته میشود؛ حس اعتماد به نفس وتوانمندی در او افزایش می یابد.کاردستی انواع گوناگونی دارد که ساده ترین وابتدایی ترین آن کاردستی های کاغذی است که برای شروع بهترین وسیله، کاغذ می باشد.کاردستی های کاغذی خود انواع گوناگونی دارد که اوریگامی وپاپ آپ از انواع آن می باشد که شامل سطح ساده ،متوسط وسخت می باشد .

ساخت کاردستی با وسایل دورریختنی،کاغذوتا،مقواوهرچیزدیگر که با آن بتوان یک اثر را خلق کرد؛درک انتزاعی،تجسم فضایی و مهارت های حرکتی ظریف را تقویت می کند.

ساخت کاردستی به توانمندی های فردی افراد ازکودک تا بزرگسال وابسته است .ساخت کاردستی هایی که دارای حجم وبعد است باعث افزایش دقت،پشتکاروآشنایی با لذت ساختن وتجربه کردن می شود.همچنین مهارت های حرکتی ظریف که دردستان بالقوه شماست بالفعل می شودوتبدیل به یک اثرزیبای ماندگار بلکه کارآمد می گردد.

راهکارهایی برای ساخت کاردستی

توجه کنید هنگامی که یک کاردستی راآموزش می دهید مرتبا از بچه ها سوال کنید .مثلا از چه وسیله ای برای چشم می توانید استفاده کنید؟از چه جنس دیگری می توانید استفاده کنید ؟موارد استفاده آن چه می تواند باشد؟چه مناسبت هایی میتوان آن را هدیه داد؟چه شکل های دیگری می تواند باشد؟
اجازه دهید تا آنجا که ممکن است خود بچه ها کاردستی شان را درست کنند
طرز قیچی کردن ،دوربری،درآوردن اجزای داخلی را به او بیاموزید تا با نظارت شما این توانمندی مهم را کسب کنند وجوانب احتیاط را حتما به بچه ها بخصوص کودکان بیاموزید وقیچی مخصوص کاغذ ومتناسب با سن آنها در اختیارشان قراردهید.
توقع شما از ساخت یک کاردستی به دست توانای فرزند یا شاگردتان نباید به یک اندازه باشد انتظار نداشته باشید که کاردستی یک کودک شش ساله مثل یک دانش آموز هشت ساله باشدیا بالعکس .
در کاردستی استعدادها،علایق وتوانمندی ها خود را به نمایش می گذارند کودکی که مرتبا در طبیعت قراردارد؛ بازی های حرکتی وهوشی انجام می دهد ودر خانواده خود با افرادی روبه روست که از وسایل خودساخته استفاده می کنند و حتی برای تعمیر آن لوازم را تا حد امکان خود تعمیر میکنند بسیار متفاوت با کودکی است که همه چیز را آماده ومهیا می بیند .
هنگامی که یک مادردرمنزل پیچ گوشتی بدست می گیرد وپیچی راسفت می کند یا یک وسیله را می سازد؛ پدری که خانه رابا سلائق خود وخانواده رنگ آمیزی می کند،دوچرخه تعمیر می کند؛باغبانی می کند؛ بدون شک آموزش کاردستی و خلاقیت باشیوه های مختلف را درخانواده به طور مداوم در طول عمر به اجرا در می آورد بدون آنکه خود بداند.
هنگامی که بچه ها کاردستی را ساختند او راتشویق کنید وازکارش تعریف کنید راهکارهایی برای بهتروزیباتر شدن کار به او بدهید وذهن اورا به چالش در آورید هرگز به او نگویید کارت قشنگ نیست .
کار بچه ها را به هم نشان دهید به این طریق به پرورش ایده های جدید به ذهنشان کمک خواهید کرد .

بدون برچسب

90 بازدید کل ، 1 امروز

  

شناسه آگهی : 919573c4c7307e28

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....